Seo Uzmanı Nedir?

'Seo Tartışma Ortamı' forumunda Admin tarafından 27 Nis 2020 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Forumdio Site Yetkilisi

  Seo uzmanı arama motorlarının verdiği kriterleri bilen ve sıralama da yukarı çıkması için çalışma yapan kişilere denir. Seo uzmanı hizmet vermeye başladığı markaların rakiplerini analiz eder, eksiklerinizi tespit eder gerekli iç seo ve dış seo süreciyle yol haritasını uygular.

  Seo uzmanı sitenize çalışma yapmadan önce arama motorlarının kurallarına göre iş yapmak zorundadır. Arama motorlarının siteleri iyileştirmesi için koyduğu kuralları en iyi yapan Seo Uzmanı her zaman bir adım öndedir. Web sitesi yapan yani hem yazılımcı hemde Seo uzmanı olan kişileri seçmenizi öneririm.

  Forumdio

  Seo Uzmanı Neler Yapar ?
  • Web sitelerinin analizini gerçekleştirir ve çıkan sonuca göre iyileştirmeler yapar.
  • Arama motoru güncellemelerini takip ederek, uygulamak
  • Web site için verilen bütçeyi en faydalı bir şekilde kullanmak.
  • Rakiplerin yaptığı seo çalışmasına bakmak ve daha iyisini uygulamak.
  SEO Çalışma Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

  Her markanın ihtiyaçlarının farklı olduğunu ele alırsak tek tip bir seo çalışması sürecinden bahsedemeyiz. Anahtar kelime rekabet düzeyi, site performansı, site yaşı ve rakip analizine bağlı olarak seo fiyatları değişkenlik gösterebilir. Seo çalışma fiyatı belirlemek için sitenize ön analiz yapılır. Analiz sürecinde sitenin genel trafiği, sitenize düşüş yaşatan kelimeler ve trafik alan kelimeler, domain otoritesi parametrelerine göre rapor hazırlanır.

  Buna göre yapılacak seo çalışma fiyatları belirlenir. Ortalama bir anahtar kelimin 4 ile 6 ay bir çalışma süreci olduğunu bilmemizde fayda var. Tabi çalışma süreci rekabet düzeyine göre değişkenlik göstermektedir,
   
  Son düzenleme: 2 Haz 2020

Bu Sayfayı Paylaş

Forumdio dijital iş ortamı forumu